"Rzeczą, która najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy."

Baza wiedzy

Nasi eksperci opracowali dla Państwa wyspecjalizowane artykuły, przybliżające tematykę skomplikowanych i zmiennych przepisów podatkowych

Adw. Tomasz Krześniak pełnomocnikiem mniejszościowych akcjonariuszy spółki Comperia

Miło nam poinformować, że Adw. Tomasz Krześniak reprezentuje mniejszościowych akcjonariuszy spółki Comperia, którzy w dniu 27 lutego 2018 r. zawarli porozumienie, którego celem jest podejmowanie przez jego członków czynności zmierzających do wspólnego, wzajemnie uzgodnionego, współdziałania dla dobra Spółki, ukierunkowanego na jej rozwój, zobowiązując się do jednomyślnego wyrażania stanowiska we wszelkich sprawach dotyczących Spółki, w tym podczas głosowań na zwyczajnych i nadzwyczajnych walnych zgromadzeniach akcjonariuszy zgodnie z ilością posiadanych głosów.
Dodatkowo celem Porozumienia jest wzmocnienie roli drobnych inwestorów w akcjonariacie, wprowadzenie niezależnego członka/członków do Rady Nadzorczej drogą głosowania wszystkich Członków Porozumienia, delegowanie go do stałego indywidualnego wykonywania czynności nadzorczych, publiczna debata na temat bieżącej działalności operacyjnej i wyników finansowych Spółki, analiza strategii rozwoju Spółki, poprawa polityki informacyjnej Spółki.
Członkowie Porozumienia wskazali adwokata Tomasza Krześniaka jako Przedstawiciela Porozumienia i udzielili mu pełnomocnictwa do wykonywania wszelkich praw i obowiązków związanych z prawidłowym funkcjonowaniem niniejszego Porozumienia.

Informację o zawartym porozumieniu spółka przekazała do publicznej wiadomości w dniu 28 lutego 2018 r. w raporcie bieżącym nr 19/2018 - https://www.bankier.pl/wiadomosc/COMPERIA-PL-S-A-Zawiadomienie-o-zmianie-stanu-posiadania-w-wyniku-zawarcia-porozumienia-akcjonariuszy-7575077.html

Comperia jest pierwszą i największą w Polsce internetową porównywarką finansową. Spółka umożliwia internautom wybór najlepszych produktów spośród ofert banków, ubezpieczycieli, firm leasingowych,TFI oraz innych oferentów produktów finansowych i pozafinansowych.

Działalność Spółki polega na prowadzeniu portali internetowych o tematyce finansowej, które umożliwiają internautom porównywanie produktów finansowych (produkty kredytowe, lokacyjne i ubezpieczeniowe) oferowanych w danej chwili przez instytucje finansowe i wybór najkorzystniejszej oferty. Najpopularniejsze portale należące do Spółki to: „Comperia.pl” (pierwsza w Polsce porównywarka produktów finansowych), “ehipoteka.com” (internetowa wyszukiwarka kredytów hipotecznych), „Banki.pl” (wyszukiwarka placówek bankowych oraz bankomatów), “Autoa.pl” (portal poświęcony rynkowi motoryzacyjnemu i kredytom samochodowym), „Kontoteka.pl” (portal finansowy poświęcony rachunkom bankowym), „ComperiaLead.pl” (strona programu partnerskiego Spółki). W przypadku zainteresowania internauty danym produktem finansowym oferowanym przez konkretną instytucję finansową, internauta poprzez formularz ma możliwość pozostawienia swoich danych kontaktowych, co umożliwi instytucji finansowej kontakt z internautą i sfinalizowanie transakcji (tzw. „lead”). Instytucje finansowe, bezpośrednio lub za pośrednictwem domów mediowych, za otrzymywanie „leadów” płacą Spółce prowizje wynoszące zazwyczaj kilkadziesiąt złotych.

KPF Group

al. Jana Pawła II 70/14
00-175 Warszawa
Email:
kontakt@kpfgroup.pl
Telefon:
22 427 75 00
Fax:
22 427 75 09

Oddział Poznań

ul. Kuźnicza 23/2
60-241 Poznań
Email:
kontakt@kpfgroup.pl
Telefon:
61 307 05 55
Fax:
22 427 75 09

Na skróty

Aktualności Galeria video Kalendarium podatnika Pliki do pobrania
Projekt i wykonanie BerMar multimedia